Наважливішими цілями, які потрібно досягти в капітальному будівництві, є: надійність і міцність конструкцій, екологічна та пожежна безпека, короткі терміни зведення. І все це потрібно забезпечити з мінімальними витратами ресурсів. Будівництво споруд і будівель з легких сталевих тонкостінних каркасів - правильне рішення для досягнення цілей. Технологія ЛСТК широко застосовується в інших країнах (Америці, Японії, Росії, Фінляндії та ін.) І у нас набирає все більше популярності.

Технологія виробництва споруд из ЛСТК

Каркас теплиці з ЛСТК

В якості несучої конструкції, служить виготовлений із сталевого тонкостінного профілю каркас. Він становить весь несучий скелет будівлі: стіни зовнішні, внутрішні, перекриття та дах. В ЛСТК застосовують профілі з поперечним перерізом по типу швелера - такий тип конструкції має високу стійкість і міцність на згин. З'єднують напрямні за допомогою болтів або саморезних шурупів. Готовий ЛСТК-каркас має невелику вагу, що дозволяє застосовувати не масивні фундаменти. Жорсткість каркасу забезпечує високу стійкість в сейсмічних районах будівництва.

Обшивка каркасу з ЛСТК може бути виконана найрізноманітнішими матеріалами. Внутрішня частина зазвичай обшивається гіпсокартонними листами або гіпсоволокнистими плитами. Між внутрішньою і зовнішньою частиною обшивки укладають утеплювач. Він може бути будь-який, але від його якості буде залежати теплопровідність стін і перекриття. Перед обшивкою зовнішнього боку ЛСТК-каркаса, влаштовують надійну вентиляцію і захист від вітру. Після чого приступають, безпосередньо, до обшивки. Вона може бути наступних варіантів:

  1. з пінополістерольних плит з подальшим оштукатуренням
  2. з дерев'яної вагонки («Блок-Хауз»);
  3. з вінілового або металевого сайдингу;
  4. з профільних листів з полімерним покриттям;
  5. з фасадних касет і ін.

Переваги ЛСТК

Каркас будівлі з ЛСТК

Конструкції з тонкостінних каркасів мають невелику вагу, що дозволяє використовувати фундаменти неглибокого закладення. Також легкість деталей не вимагає використання спеціалізованої техніки - досить шуруповерта і сил робітника.

У порівнянні з цегляним будинком, будівництво із сталевого тонкостінного профіля обходиться вдвічі дешевше, а по міцності і надійності - не поступається. В деяких випадках, навіть перевершує цегляні будівлі.

Легкість монтажу таких конструкцій, дозволяє звести повністю готову «коробку» будівлі не більше ніж за місяць.

Будинок, побудований за технологією ЛСТК, практично не має будівельних відходів і повністю екологічно безпечний.

Pin It